Exekuce bývalého manžela a nové manželství - hrozí exekuce na majetek nového manžela?

1 odpověď

Dobrý den,
mám na Vás dotaz ohledně exekuce bývalého manžela. Manžel v době manželství dostal několik exekucí a dostal exekuci na plat i na majetek. Splácí tak jak má ve splátkovém kalendáři, ale i přesto jdou exekutoři po mé osobě. Založila jsem účet a exekutor zablokoval. Nyní jsme rozvedeni a mám nový vztah. Uvažujeme o manželství a tak se chci optat zda může exekutor i po rozvodu a následně svatby s novým partnerem na můj nově založení osobní účet nebo mnou založené stavební spoření, penzijní připojištění? Děkuji za informaci.
S pozdravem M. K.

Zdravím Vás, pokud dluhy vznikly za trvání manželství, tsk exekutor může dluhy Vašeho bývalého manžela skutečně vymáhat i po Vás, a to i když buete vdaná s jiným mužem. Zde by byla řešením insovence, pokud máte více závazků po débě spolatnosti delší než 30 dnů a jste schopna svým věřitetům za 60 měsíců uhradit alespoň 30% jejich pohledávek a odměnu insolvenčního správce ve výši 65.340,- Kč.