Exekuce a žádost o oddlužení, insolvenci, osobní bankrot

3 odpovědi

Host 2937
Děkuji za odpovědi.
Normální člověk nemá moc šanci se bránit sám bez právníka. Ani z právníkem.
Jsem si jistá na 1000% že důvod který uvedly část nesplacené jistiny byla vyčíslena na faktuře i zaplacena mnou.
Pošlu všechny doklady o zaplacení panu soudci k jeho rukám. A doufám že uspěji. Nikdy bych nevěřia kdybych kdybych to nezažila že je něco takového možné.
_________________

V zaměstnání mi strhávali a odesílali exekutorovi X měsíců než jsem si zažádala o oddlužení.
Byla mi přidělena paní insolvenční správkyně xxxxx
A přišlo mi oznámení od exekutora ze paní správkyní zasílá na účet peníze které vymohl 67.50 kč
Ze zaměstnání jsem si vyžádala kolik poslali cca na účet pana exekutora 10.400 Kc odešlo jemu.
Mohu se zeptat kam tedy ty peníze šly nebo mám raci byt potichu jinak mi oddlužení neschválí?

Zdravím Vás, tyto listiny bych s návrhem na zastavení exekuce zaslala raději exekutorovi, protože návrh na zastavení exekuce má i dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) směřovat k exekutorovi a nikoli k soudu. Návrh na zastavení exekuce, pokud o něm exekutor nerozhodne sám, je exekutor povinen postoupit soudu. Takže o návrhu na zastavení exekuce většinou rozhodují soudy, ale až poté, co jim jsou soudními exekutory postoupeny.
Ano, souhlasím s Vámi v tom ohledu, že povinní to mají těžké, a to i s ohledem na průběh exekuce a s tím související psychickou zátěž, kterou s sebou exekuce přinášejí.
Víte ono s tím oddlužením to je tak, že exekutor zaslal peníze insolvenčnímu správci, které vymohl srážkami ze mzdy od doby, kdy jste podala návrh k soudu na povolení oddlužení do doby, kdy soud rozhodl o Vašem úpadku. Nejedná se tedy o celou dobu vymáhání exekuce srážkami ze mzdy soudním exekutorem, ale jen za období od podání insolvenčního návrhu do rozhodnutí soudu o zjištění úpadku dlužníka. Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy. Tím, že jste v insovenci se exekuce za zákona přerušuje a exekutor již nemůže vymáhat pohledávku, neboť oddlužení má před exekucí přednost, a to proto, že oddlužení je kolektivní formou uspokojení pohledávek dlužníka a exekucí je uspokojena pohledávka jen jednoho věřitele.

V dobe podani insolvencniho navrhu mi uz nic nestrhavali
Protoze mam peci o osobu blizkou.
Z me zkusenosti mohu rict a je to bez jakykoliv lzi.

Ze strhavani penez a placeni je tak nepruhledne a ani se tyto strzene penize exekutorama neodecitaj z dluhu .
Kam tedy jdou.
Na tom vydelavaj pouze exekutori.
Dluznik ma porad stejny dluh a penize jsou nikde

Zdravím Vás, zcela Vás chápu. Ohledně toho kam jdu peníze vymožené exekutroem ze srážek ze mzdy či jiného příjmu uvádím, že exekutoři z těctho peněz často hradí svoji odměnu a své náklady, zvytek peněz jde oprvněnému, a to jak na úhradu jeho nákladů, úroků r peodlení a dále i jistiny. V jakém poměru a na jakou část se peníze použijí to je jak na exeutorovi, tak i na oprávněném,