Exekuce podílu bytu a strhávání dluhu exekučně z platu - je možné v bytě bydlet?

1 odpověď

2010 mi zemřel otec, zřekli jsme se dědictví, protože měl táta dluhy. Půlka bytu je mamky, půlka by měla být státu. Na bytě je exekuce. Chtěla bych se zeptat za v bytě, může mamka bydlet, když tam má trvalý pobyt a exekuci ji strhávají z platu

Zdravím Vás, ano maminka může v tomto bytě dále bydlet, a to až do doby než bude byt vydražen a maminka se bude muset vystěhovat. Do té doby může byt užívat a může zde i bydlet, jen je otázkou kdo jedná za druhého spoluvlastníka, tj, za stát, protože ten by eventuálně mohl chtít po Vaší mamince nájem, neboť užívá i jeho věc.