Vymáhání příslušenství exekuce - dlužník příslušenství z exekuce nezaplatil

1 odpověď

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně mého prvního exekučního řízení, které vzniklo nezaplacením pojistky u pojišťovny v hodnotě cca 600 Kč.
10/2015 mi přišel platební příkaz na uhrazení pojistné částky + soudních výloh apod. Celkem cca 5500. Začátkem listopadu 2015 jsem částku 5500 Kč uhradila dle platebního rozkazu na bankovní účet. Věc jsem považovala za uzavřenou. Tento týden mi byl doručen dopis (2.3.2016) z exekučního úřadu, že pohledávka nebyla uhrazena a mám poslední šanci na uhrazení do 15 dnů od doručení dopisu (tzn. 17.3.2016). Dnes (03.03.2016), 3.3.2016, mi byla ztržena částka ve výši cca 10tis. exekučním úřadem. Ověřovala jsem si dnes (03.03.2016) uhrazení částky u pojištovny a platbu z listopadu 2015 obdrželi. Bylo mi sděleno, že se částka dělí na platbu a příslušenství a pravděpodobně jsem nezaplatila příslušenství. Soudní výlohy a náklady s tím spojené nejsou příslušenství pohledávky? Prosím o radu, jak dále postupovat. Vzhledem k tomu, že jsem uhradila částku, která mi byla nařízena v listopadu 2015, necítím vinu na své straně. Prosím o radu, případně jak dále postupovat.
Moc děkuji

Zdravím Vás, už vím kde je problém, oním příslušenstvím, které je po Vás exekučně vymáháno jsou úroky z prodlení z dlužné částky, které jsou příslušenstvím pohledávky. Soudní poplatek a náklady právního zastoupení jsou náklady řízení. Proto by bylo nejlepší exekutorovi doručit potvrzení od věřitele, že část pohledávky byla uhrazena a zbylou částku uhradit.