Exekuce a roční zúčtování daně zaměstnavatele

1 odpověď

Lze postihnout srážkou exekuce roční zúčtování daně provedené zaměstnavatelem a na základě jakého zákona.
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že ano, protože roční zúčtování daně je zaměstnanci vypláceno jako součást mzdy a jako mzda či jiný příjem je postižitelné výkonem rozhodnutí jak dle občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), a to již při vydání exekučního příkazu k provádění srážek ze mzdy.

Daňová dotaz ale raději pošlete mé kolegyni přes adresu http://www.PoslatDotaz.cz