Obnovení přerušené / zastavené exekuce - dlužník má nový majetek a peníze

1 odpověď

Dobrý den,
jsem oprávněný a prostřednictví exekutora jsem vymáhal částku 46.150 Kč.
Rozsudek byl v roce 2004. Exekuce byla nařízena také 2004. 2012 byla zastavena pro nevymahatelnost.
Celkově bylo vymoženo 10.919 Kč a náklady exekuce činily 8462 Kč. Přeplatek jsem obdržel.
Můžu požádat exekutora o pokračování exekuce nebo již je to promlčené tj. 10. let od vymáhání exekutorem.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, mám za to, že je možné podat návrh na pokračování exekuce, a to proto, že podáním návrhu na nařízení exekuce se promlčecí doba tzv. staví, tedy neběží. Běh promlčecí doby pokračuje dále až poté co dojde k pravomocnému zastavení exekuce. Máte pravdu v tom, že promlčecí doba k vymáhání pohledávky oprávněného formou exekuce je 10 let ode dne právní moci exekučního titulu, nicméně v tomto případě došlo na cca 8 let ke stavění promlčecí doby, takže můžete požádat exekutora o pokračování exekuce.