Exekuce na plat - oznamovací povinnost zaměstnavatele o obdržení exekučního příkazu

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jestli existuje OZNAMOVACÍ POVINNOST zaměstnavatele, který obdrží od exekutora exekuci na plat, svému zaměstnanci. V mém případě mě nikdo neinformoval, přišel jsem na to až z výplatní pásky.
Děkuji.

Zdravím Vás, zaměstnavatel nemá zákonem uloženu povinnost informovat povinného o vydání exekučního příkazu na provádění srážek ze mzdy povinného. Navíc exekutor tento exekuční příkaz doručuje rovněž i povinnému, nicméně zaměstnavateli by nic nebránilo v tom, aby tuto skutečnost povinnému oznámil.