Odkup podílu nemovitosti v exekuce spoluvlastníkem, spolumajitelem - postup

1 odpověď

Dobrý den,
vlastním 9/10 domu a můj bratr zbývající 1/10. Na jeho podílu vázne velká spousta exekucí a je podáno několik exekučních příkazů k prodeji. Rád bych jeho podíl odkoupil. Jak v tomto případě postupovat? Koupit podíl přímo od něj nebo řešit přes případnou dražbu?
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, prodej spoluvlastnického podílu zatíženého exekucí je vždy nutné řešit v součinnosti se soudním exekutorem. Můžete se buď účastnit dražby tohoto podílu, nebo exekutorem dohodnout na přímém odkoupení podílu, ale účastníkem této kupní smlouvy musí být vždy exekutor.