Exekuce po smrti dlužníka - musí rodina splácet dál exekuci a dluh?

1 odpověď

Dobrý den,
strýc manželky, který bydlel se svojí matkou před pár dny zemřel. 2015 mu byla vyměřena splátka 2.500 Kč za měsíc v souvislosti s exekuci. Protože strýc neměl účet u bankovního ústavu, tak splátky jdou a strhávají se z účtu matky. Musí jeho matka dál splácet měsíční splátku dále nebo již nemusí, když její syn je mrtev. Díky za info Jemelik David

Zdravím Vás, splátku bych uhradila ještě za měsíc únor 2016 (pokud strýc manželky zemřel v únoru) a exekutorovi bych zaslala úředně ověřenou kopii jeho úmrtního listu. Za další měsíce, tj. březen, duben, . již splácet nemusí, ledaže by chtěla, ale povinný již zemřel, takže bude nutné vyčkat rozhodnutí o dědictví. Pokud se jej všichni vzdáte exekuce bude zastavena, pokud by některý dědic dědictví přijal, bude exekuce vedena proti dědici, který dědictví přijal.