Exekuce rodiče a vliv na nezletile děti

1 odpověď

Dobrý den,
manžel má exekuci od roku 2009 kterou nějaký čas platil a potom se odstěhoval z republiky do jiného státu a celá rodina s ním, po odstěhování přestal platit, což jsem já netušila. Mám dotaz zda jeho pohledávka je přenosná na jeho nezletilé děti, které máme z manželství a mě, nejsme rozvedeni a teď se chci s dětmi nastěhovat zpět do České republiky, ale nemáme ještě trvalý pobyt na uzemí ČR. Chtěla bych ho dát ke své nejstarší dceři. Nebude nějaký problém? Od kdy by mohla být exekuce prominuta = promlčena?
Děkuji za odpověd

Zdravím Vás, manželova exekuce by přešla mohla přejít na Vaše děti jen v případě, že by manžel zemřel a Vaše děti by přijali dědictví. V ostatních případech se o děti bát nemusíte. Na Vás se dluh manžela bohužel vztahuje, neboť se jedná o dluh ve společném jmění manželů, proto by bylo dobré zjistit, zda tato exekuce stále probíhá či nikoli. Toto je možné zjistit i výpisem z Centrální evidence exekucí. Výpis z Centrální evidence vyhotovuje Exekutorská komora České republiky a je zpoplatněn. Stránky Exekutorské komory České republiky jsou tyto http://www.ekcr.cz.