Prodej nemovitosti v exekuci - může věřitel navrhnout komu má být nemovitost prodána?

1 odpověď

Vážení,
může exekutor na žádost oprávněného provést prodej nemovitosti (neveřejnou dražbu) jednomu zájemci za dohodnutou tržní cenu, když se jedná o nedělitelnou nemovitost ve spoluvlastnictví 1/2 oprávněného a 1/2 povinného, u které nejsou žádné jiné další pohledávky?
Prosím o osobní odpověď.
Děkuji a jsem s pozdravem

Zdravím Vás, ano to je samozřejmě možné, ale jen za předpokladu, že exekutor jako jeden ze způsobů exekuce zvolil prodej nemovitosti (resp. spoluvlastnického podílu nemovitosti) povinného. Pokud jde o tento případ, obraťte se přímo se zájemcem o koupi spoluvlastnického podílu povinného, na exekutora, který by měl nemovitost dražit. S exekutorem se totiž dohodnete jak na podmínkách prodeje, ale exekutor musí být rovněž i vedlejším účastníkem smlouvy o převodu nemovitosti, a to proto, aby kupní cena byla uhrazena na účet exekutora a soudní exekutor následně na katastru zajistil výmaz exekutorského zástavního práva na nemovitosti.