Jakou částku exekutor z příjmu dlužníka exekutor nemůže zabavit?

1 odpověď

Dobrý den, začal jsem pracovat u nového zaměstnavatele, mám pracovní smlouvu a mám tři exekuce. Dluh dohromady asi 100.000 Kč. Kolik mi měsíčně exekutor nezabaví když budu mít 12.000 Kč příjem? Musím samozřejmě platit i bydlení.

Dobrý den. Pokud nemáte vyživovací povinnost, jste svobodný a nesplácíte předností pohledávky (výživné, náhrady škody na zdraví, pohledávky daní atd. ) a 12.000, - Kč bude čistá mzda, bude nezabavitelná částka činit 10.022, - Kč. Ze zbytku bude srážena 1/3.