Hrozba exekuce v bytě rodičů u zadlužené dcery s trvalým pobytem

3 odpovědi

Od 2002 se mnou dcera nebydlí, teď se vrátila. Mám obavy, že nemá v pořádku své záležitosti a má dluhy. Nevím jak zjistit skutečný stav věcí, ani nevím jestli to zjištovat mohu. Jak dalece jsem já matka ohrožená návštěvou exekutora? Pomůže zrušení jejího trvalého pobytu, který tu bohužel stále ještě má. Jak se mohu bránit, když jsem o ní 11 let nevěděla a s jejími dluhy nemám nic společného. Nemá žádný stálý příjem, ani majetek.
Děkuji předem za radu

Pokud se dcera vrátila k Vám domů a bydlí u Vás, lze předpokládat, že tam lze nalézt některé její věci postižitelné exekucí prodejem movitých věcí. Trvalý pobyt na věc vůbec nemá vliv, jedná se pouze o evidenční údaj. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze očekávat výskyt majetku dlužníka. Jestli jste ohrožena návštěvou exekutora tedy závisí na skutečnosti, zda je proti Vaší dceři vedeno exekuční řízení.

Děkuji za odpověd, zajímá mne ještě, zda mohu zjistit, že je proti mé dceři vedeno exekuční řízení a kde se dá tato informace obdržet.

Údaje o probíhajích exekucích jsou dostupné v centrální evidenci exekucí na serveru: ODKAZ.