Exekuce na nemovitost s hypotékou - může exekutor byt, dům zabavit?

1 odpověď

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jde uvalit exekuci na nemovitost, která je zastavena bance na hypotéku a popřípadě co s tím, děkuji.

Dobrý den. Pokud je nemovitost zajištěna zástavním právem ve prospěch banky, není to překážkou exekuce prodejem nemovitosti. Pokud není možnost provést exekuci jiným způsobem, není překážkou ani nepoměr mezi cenou nemovitosti a výší pohledávky. V tomto případě můžete označit jiný majetek, jehož hodnota postačuje k uspokojení exekuce, aby došlo k exekuci tohoto majetku a nikoliv nemovitosti.