Exekuce v bytě nedlužícího partnera kde bydlí i dlužník - může exekutor do bytu vstoupit

1 odpověď

Dobry den.
Som Slovak pracujuci v ČR mam exekuciu v ČR. Byvam v podnajme z priatelkov. Chcem vediet či mam umožnit pristup exekutorovy do bytu. Najomna zmluva je pisana na priatelku ja tam vobec niesom zapisany.

Zdravím Vás, každý, kdo má přístup do bytu či domu, je povinen umožnit do těchto prostor přístup i soudnímu exekutorovi. Soudní exekutor tam jde pracovat a kdybyste jej odmítal do bytu vpustit, tak by si zajistil přístup do bytu za asistence Policie ČR, neboť exekutor a jeho zaměstnanci mají postavení veřejného činitele.