Maximální exekučně zabavitelná částka z invalidního důchodu - exekuce pro dluhy u banky a nebankovní společnosti

1 odpověď

Dobrý den, mám invalidní důchod 3. stupně s částkou 9505 Kč. Ale bohužel mám dvě půjčky, první u Esoxu 16 000 Kč a druhý u AirBank 260 000 Kč. Mohou mi exekutoři strhávat obě půjčky zároveň? Kolik by mi vlastně z důchodu zbylo?
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, máte-li dvě exekuce, tak Vám budou nejprve prováděny srážky na exekuci, u které soudní exekutor doručil plátci důchodu jako první exekuční příkaz. Až bude tato exekuce uhrazena, budou prováděny srážky na druhou exekuci až do jejího úplného zaplacení. Srážky z důchodu budou stále stejné, zde odkazuji na předchozí odpovědi.