Přerušení exekuce po podání návrhu na zrušení rozhodčího nálezu a nálezu na zastavení vykonatelnosti rozhodčího nálezu

1 odpověď

Byl mi vydán rozhodčí nález, po doručení jsem podala k soudu Návrh na zrušení rozhodčího nálezu
a Návrh na zastavení vykonatelnosti rozhodčího nálezu. Ani jeden návrh ještě nebylo rozhodnut soudem.
Byla mi nařízena exekuce. Mohu žádat o zrušení exekuce, když v kause rozhodčího nálezu nebylo ještě soudem rozhodnuto? Nebo i přes oba podané návrhy je exekuce vykonatelná.
Hassani

Zdravím Vás, návrh na zastavení exekuce můžete podat i tak, a to v souladu s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) a zde můžete argumentovat tak jak uvádíte, nicméně Vaše argumenty musíte podložit i důkazy, například kopiemi jednotlivých návrhů. Jen se zeptám, zda Vám byl onen rozhodčí nález doručen, pokud by nebyl, bylo by to důvodem pro zastavení exekuce dle výše uvedených ustanovení (paragrafů), protože rozhodčí nález by v tomto případě nenabyl právní moci ani vykonatelnosti a byl by tedy nezpůsobilým exekučním titulem.