Exekuce z výdělku DPP, DPČ (dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti) - výpočet zabavitelné exekuční srážky

1 odpověď

Dobrý den,
mám-li exekuci na plat z HPP a najdu si vedlejší příjem, at už na DPP či DPČ, jakým způsobem mi bude exekuce srážena z vedlejších příjmů? Jinak řečeno, jestli se nezabavitelné minimum vztahuje na každý příjem zvlášť, či se příjmy sčítají?
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, jednotlivé příjmy povinného se sčítají, a ze součtu těchto příjmů se vypočítá výše nezabavitelné částky povinného a zabavitelné částky, tedy částky, která bude poukazována z Vašich příjmů exekutorovi.