Dražba pozemků nedlužníka exekutorem - může k takové situaci dojít?

3 odpovědi

Dobrý den,
mám dotaz - je možné aby exekutor prováděl dražbu mých pozemků které mám zapsané v katastru nemovitostí (vlastnický list)? V žádné exekuci nejsem, nic nedlužím. Dopis na dražbu přišel majitelovi, kterému jsem prodal dva parcelní pozemky s chatou, (převod do vlastnictví 2012, smlouva).
Zbylé tři pozemky na které má být dražba stále vlastním, platím z nich daň na FÚ.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, zde bych musela vidět veškeré listiny, na základě kterých je dražba prováděna. Je také otázkou, zda nebyl vydán nějaký exekuční příkaz v mezidobí než došlo k nabytí nemovitosti novým nabyvatelem.

Dobrý den, díky za odpověd. Žádný exekuční příkaz vydán nebyl. Jedná se o zahr. koloni (2015)i, kde má každý odkoupený nějaký podíl. Ted řeší dědictví po zemřelém s kterým já ani nový majitel nemá nic společného. J

Zdravím Vás, v tomto případě, stačí aby jen jeden ze spoluvlastníků měl exekuci a jeho spoluvlastnický podíl bude vydražen. Pokud by se dražba týkala Vašeho podílu, je nutné to řešit na katastru nemovitostí a přímo se soudním exekutorem, který měl nemovitost dražit. Bez znalosti obsahu konkrétních listin Vám však asi více nepovím.