Návrh na zastavení exekuce pro nemajetnost - do kdy přijde odpověď exekutora, soudu?

1 odpověď

Dobrý den,
6.1.2016 mi do datové schránky přišlo vyrozumění od exekutora o tom, že mám dobrovolně zaplatit pohledávku vůči operátorovi. Jelikož chodím jen na brigádu, vydělávám si cca 7 500 Kč, tak jsem minulý týden jsem soudnímu exekutorovi i na Okresní soud, kde byl vydán exekuční příkaz, posílala návrh na zastavení exekuce pro nemajetnost. Doložila jsem exekuční příkaz a také soupis věcí, které jsou zde v bytě rodičů, kde bydlím, které odkoupila společnost Estatus.
Chci se zeptat, zda exekutor či soud posílá nějaké vyjádření, zda byla má žádost schválená a jakou na to mají lhůtu.
Děkuji.

Zdravím Vás, o návrhu na zastavení exekuce rozhoduje exekutor do 15 dnů ode dne jeho doručení. Pokud o něm v této lhůtě exekutor nerozhodne, bude o Vašem návrhu na zastavení exekuce rozhodovat exekuční soud.