Bezdůvodné navýšení dlužné částky exekutorem - příčina

1 odpověď

Dobrý den,
mám podezření na ne příliš poctivé počínání exekutora. Mám exekuci na plat. Začátek roku 2015 jsem vznesla dotaz na částku, kterou je potřeba ještě zaplatit. Mailem mi přišla odpověď, že výše dluhu činí ještě 70.000 Kč. Srážky jsou ve výši cca 2600 Kč měsíčně. Po půl roce mi dotyčný exekutorský úřad poslal bez vyžádání výpis ze spisu, kde k mému velkému překvapení byla dlužný částka více než 76.000 Kč. Marně si lámu hlavu jak je to možné. Je nějaká možnost jak se bránit? Děkuji Hana

Zdravím Vás, zde je nutné podívat se i na to, zda tato exekuce není postavena zejména na příslušenství pohledávky, tj. na úrocích z prodlení. V tomto případě bych zkusila oprávněného požádat o prominutí příslušenství pohledávky, nebo o prominutí alespoň části příslušenství pohledávky. Tato žádost se podává oprávněnému a měly by v ní být i uvedeny důvody pro tuto žádost, například to, že máte malé děti, jste samoživitelka, nebo jste nemocná, na rodičovské dovolené, . dále by bylo vhodné, aby byla uhrazena, alespoň jistina pohledávky. Kopii této žádosti bych zaslala rovněž i soudnímu exekutorovi na vědomí. Potom už budete jen čekat jak oprávněný žádost o prominutí příslušenství pohledávky posoudí.