Exekuce více osob společně a nerozdílně, jeden z exekuovaných přeplatil podíl - jak se dostat k přeplatku?

1 odpověď

Dobrý den.
Od 2011 exekuce, 6 lidí máme splácet dluh 260.000 Kč, jež bylo nařízeno soudem a to dílem společným a nerozdílným s tím, že to bude platit i jeden za všechny, pokud jej exekutoři vyhledají. Donedávna jsem to splácel pouze já než exekutoři vyhledali ostatní a začali letos (2016) splácet i oni. Já už svůj díl nejen splatil, ale i přeplatil. Mohu se za této situace zbavit splátek a uvalené exekuce na byt? A nebo to musím nadále platit s nimi až do úplného splacení? A na koho se mohu s žádostí o zrušení exekuce obrátit? na soud nebo exekutora?
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, bohužel Vás zklamu, ale pokud exekuční titul rozsudek zní tak jak píšete, budete muset exekuči hradit i nadále, a to až do úplné úhrady exekučně vymáhané pohledávky. Až bude pravomocně ukončena exekuce z důvodu její úhrady, tedy dle ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), bylo by dobré, abyste měl od soudního exekutora potvrzení jakou část z této exekučně vymáhané pohledávky jste uhradil Vy, popřípadě kolik Kč celkem jste uhradil. Až toto budete mít, je možné uvažovat o vymáhání náhrady škody po ostatních spoludlužnících, a to v tom rozsahu v jakém jste za ně exekuci uhradil. Při tomto vymáhání je lepší být právně zastoupen advokátem. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Přeji Vám pevné nervy a hodně štěatí.