Sloučení několika exekucí do jedné - informace, postup, návod

3 odpovědi

Díky bývalému manželovi mám několik exekucí, dvě mi strhávají z částečného invalidního důchodu ČID a dvě mi strhávají z výplaty. 6 exekucí mi zůstává, nejsou to velké částky, ale chci se zeptat zda je možné nějaké sloučení těchto exekucí. Už jsem z toho placení dost nešťastná a nevím jak to mám udělat, aby to strhávali nějakou hromadnou částkou a ne po částech (čímž se mi náklady na exekuční řízení navyšují).

Možnost spojení exekucí upravuje § 37 exekučního řádu. Základními podmínkami jsou buď: totožnost oprávněného a vedení exekuce u stejného exekutora, nebo: je-li vedeno více exekučních řízení pro tzv. bagatelní pohledávky (do výše 10.000, - Kč). Spojení se provádí na návrh povinného, tedy Vás.

…exekuce jsou u více exekutorů. poradíte mi, jak teda to spojení provést nebo kam se mám obrátit v okolí, na koho?

Příslušným je okresní soud, v jehož obvodu máte trvalý pobyt.