Splátky exekuce u osoby s částečným invalidním důchodem ČID

3 odpovědi

Dobrý den,
Je pravda, že když společnosti, které dlužím anebo i exekutorovi který mi nemůže nic vzít, jelikož mám invalidní důchod a beru měsíčně 5605 Kč, tím pádem mi ze mzdy nemůže nic vzít? Stačí, když z mé strany bude dostávat nějakou částku pravidelně každý měsíc? Pak na mě nemůže? Několik lidí mi to říkalo. Prý to někde četli. Já se chci zeptat jestli je to pravda. Majetek také žádný bohužel nemam.
Děkuji předem za Vaší odpověď.

Dobrý den. Toto je nejčastější mýtus o exekucích. Pokud nemáte domluvený splátkový kalendář a přesto exekutorovi zasíláte nějakou splátku, není toto překážkou provedení exekuce. Exekuční řád splátky vůbec neupravuje, jejich umožnění záleží na dobré vůli konkrétního exekutora.

Dobrý den, existuje nějaká možnost jak se domluvit na nějakých menších mesíčních splátek? Bohužel má nemoc mi neumožňuje aby jsem pracoval a tím pádem jsem měl větší příjmy a já mohl bez problému splácet? Děkuji předem za vaší radu.

Dobrý den. Exekuční řád neupravuje povinnost přistoupit na splátkový kalendář ani minimální výši splátky. Možnost splácet exekučně vymáhanou částku ve splátkách i jejich výše záleží na dobré vůli konkrétního exekutora. Proto se musíte s konkrétním a odůvodněným návrhem obrátit přímo na něj, nemusí Vám však vyhovět.