Dlužník nemá peníze na splátky exekuce - jak bude exekutor postupovat?

1 odpověď

Dobrý den,
na maminku byla nařízena exekuce. Exekutor ji nařídil měsíční splátku 2000 Kč bez možnosti odvolání na výši. Maminka, ale tuto částku není schopna měsíčně zaplatit. Jak v této věci dále pokračovat? Může měsíčně posílat méně? Děkuji za odpověď. MD

Zdravím Vás, ať Vaše maminka posílá alespoň to co může, nicméně by bylo vhodné, abyste ji splátku do částky 2.000,- Kč dorovnali, aby exekutorovi mohla zaslat právě tuto částku. Nevím jak bylo jednáno o splátkovém kalendáři, ale pokud je tato částka již stanovena exekutorem, měla by být exekutorovi hrazena, aby exekutor nevykonával exekuci na majetek Vaší maminky. Protože v případě, že by Vaše maminka posílala méně, umořovala by svůj dluh, nicméně by nedodržovala splátkový kalendář a riskovala by tedy faktický výkon exekuce na její majetek, jako je např. srážky ze mzdy nebo z důchodu, tzv. blokace účtu, exekuce prodejem movitých věcí maminky (tzv. zabavování a polepování věcí). Pokud má maminka nemovitost mohlo by dojít i k jejímu zastavení exekutorem.