Jak zrušit exekuční příkazy na majetek u schválené insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den, dne 5.3.2014 jsem podal ke Krajskému soudu insolvenční návrh na povolení mého oddlužení.
Usnesením ze dne 24.7.2015, které nabylo právní moci 2.9.2015, schválil Krajský soud moje oddlužení plněním splátkového kalendáře. Současně tento soud rozhodl, že dispoziční právo k majetku náležícímu do majetkové podstaty v době schválení oddlužení mám já, jako dlužník.
V období od 12/2014 do 01/2015 vydal soudní exekutor několik exekučních příkazů, na zabavení mého movitého i nemovitého majetku.
Jakým způsobem se mám domoci zrušení těchto exekučních příkazů, když insolvenční soud rozhodl,
že moje oddlužení bude probíhat výhradně plněním splátkového kalendáře.
Děkuji.

Zdravím Vás, podáním insolvenčního návrhu, exekutor nemůže pohledávky po povinném exekučně vymáhat, tj. nemůže fakticky přikročit k exekuci, nicméně exekutor může i v průběhu insolvence provádět lustraci majetkových poměrů povinného a rovněž může i vydávat exekuční příkazy, které však po dobu trvání oddlužení nemůže vykonávat. Proto mám za to, že by exekutor exekuční příkazy v této věci vydané nezrušil. Nicméně se můžete s tímto dotazem či problémem obrátit na insolvenční soud a vyčkat jeho odpovědi.