Exekuce na pojistku odpovědnosti zaměstnavatele - náhrada škody zaměstnavateli

1 odpověď

Dobrý den,
přišel nám dopis, že exekutor dává exekuční příkaz na pojistnou událost z pojistky odpovědnosti ze zaměstnání. Tu si manžel udělal, když nastoupil do práce, pak nastala zaměstnavateli škoda, nahlásili jsem to na pojišťovnu. Je možné aby nám na to dali exekuční příkaz, když tyto peníze stejně půjdou zaměstnavateli a ne nám? Mají na to právo? Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, zde by bylo nutné vidět veškeré podklady k věci. Tzv. od stolu je obtížné na tuto otázku jednoznačně odpovědět, protože neznám přesný postup ve věci. Nicméně ze zkušenosti vím, že pojišťovna hradí vždy jen část pojistné události, zbylou část, sice v malé výši by měl hradit Váš manžel z titulu tzv. spoluúčasti. Pokud by se jednalo o onu spoluúčast a oprávněný by měl v rukou exekuční titul tak by to možné bylo. Bez podkladů Vám více asi nesdělím. Jen se Vás mohu zeptat, zda byl ve věci vydán platební rozkaz, rozsudek, rozhodčí nález, popř. , zda byl sepsán notářský nebo exekutorský zápis se svolením k přímé vykonatelnosti. Dále Vám mohu doporučit, abyste se všemi doklady k věci a s pojistnou smlouvou navštívili advokáta a požádali jej v této věci o konzultaci. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.