Jak zabránit exekuci nemovitosti (dražba rekreační chaty)

1 odpověď

Dobrý den,
mám chatu v dražbě kvůli exekuci, dlužná částka byla v roce 2012 25.000 kČ. Mohu dražbě nějakým způsobem zabránit? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, v prvé řadě je nutné zjistit jaká je aktuální výše dluhu. Mám za to, že dražbě by se dalo zabránit jedině úhradou dluhu exekutorovi, popřípadě kdybyste se s exekutorem dohodli na splátkovém kalendáři, který by však patrně byl poměrně vysoký a nevím, zda by to bylo ve Vašich možnostech hradit vysokou finanční částku exekutorovi.
Dalším způsobem jak zabránit dražbě je to, že byste sám našel na chatu kupce a toto byste oznámil exekutorovi. Poté by se tato nemovitost prodávala mimo dražbu kupci, ale exekutor by musel být smluvní stranou kupní smlouvy.