Exekuce na příjem z dohody o provedení práce DPP když je už exekuován plat, mzda z hlavního pracovního poměru HPP

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně exekuce. Mám jedno stálé zaměstnání na hlavní pracovní poměr HPP. V současnosti zvažuji, že si najdu ještě jedno zaměstnání na dohodu o provedení práce DPP. Můj dotaz je, jak velkou částku mi bude strhávat nový zaměstnavatel z předpokládáného čistého platu 12 550,00 Kč. Bankovní účet nemám z důvodu obstavení - zablokování.
Děkuji.

Zdravím Vás, k výši nezabavitelné částky ze mzdy uvádím, že zde velice záleží i na tom, zda jste svobodný, ženatý, zda máte děti, tedy zda máte vyživovací povinnost. Dále rovněž velice záleží i na tom, zda jsou exekucí vymáhány přednostní pohledávky, tedy zejména výživné, dańové pohledávky, … nebo pohledávky nepřednostní. Většina pohledávek je nepřednostních. Budu-li usuzovat, že jste svobodný bezdětný, a vymáhaná pohledávka je např. pohledávka ze smlouvy o půjčce, zápůjčce či úvěru, (tedy nepřednostní) činila by výše nezabavitelné částky ze mzdy 10.427,- Kč, tato částka Vám tedy musí být zaměstnavatelem vyplacena a zbylá část mzdy ve výši 2.123,- Kč Vám bude exekučně stržena a použita na úhradu exekučně vymáhané povinnosti. Výši nezabavitelné částky ze mzdy si můžete vypočítat např. na stránkách http://www.vyplata.cz.