Exekuce - co znamená přeplatek? (že dlužím nebo že mi budou peníze vráceny?)

1 odpověď

Dobrý den,
na moji otázku jste již odpověděli, ale já ji omylem smazala dříve, než jsem ji přečetla. Přišla mi žádost od soudního exekutora ve věci exekuce ve věci vymáhání pohledávky ve výši cca 1.500 Kč ve prospěch oprávněného. Já jako povinná mám písemně sdělit číslo účtu obsahující vlastnoruční podpis pro zaslání přeplatku, který vznikl v této exekuci.
Nechápu tedy jestli mi peníze budou strženy nebo vyplaceny na účet když se jedná o přeplatek. Ale zase nechápu když já jsem povinná, tak si myslím, že bych měla zaplatit. Děkuji za odpověd

Zdravím Vás, peníze Vám budou vráceny, neboť jste exekuci o 1.500,- Kč přeplatila. Jedná se tedy o přeplatek.