Prevence exekuce majetku při zřízení trvalého bydliště dlužníkovi v nemovitosti nedlužníka

1 odpověď

Dobrý den,
bratr je ve výkonu trestu a chce si požádat o možnost domácího trestu. Ale jeho podmínkou je trvalé bydliště. V minulosti na něj byla uvalena soudní exekuce, která stále trvá. Proto bych se chtěla zeptat, pokud ho jeho matka přihlásí k trvalému bydlišti v jejím domě, jak by měla právně ošetřit možnost, že by exekutor zabavil i její majetek? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, zde je vhodné, aby Vaše matka sepsala s bratrem např. nájemní smlouvu, ve které uvede, že veškeré věcí v domě jsou její a Vašeho otce a že Váš bratr v domě či bytě vlastní pouze osobní věci, jako je ošacení, mobilní telefon, … Dále by bylo vhodné, aby Vaše matka, otec, či kdokoli, kdo by žil v domě či bytě i bratrem sepsali čestná prohlášení, ve kterých by uvedli co vše je jejich a toto čestné prohlášení by opatřili svým úředně ověřeným podpisem. Totéž by měl učinit i Váš bratr. Vaší matce či rodičům doporučuji, aby dohledali co nejvíce dokladů o tom, že věci v domě či bytě jsou jejich a nikoli bratra. Jedná se o smlouvy - kupní, darovací, nájemní, úvěrové, … faktury, dodací a záruční listy, . psané na jméno matky či ostatních, kteří by měli žít na stejné adrese, ve stejné domácnosti jako Váš bratr.