Vymáhání stejného dluhu dvěma exekutory - může k tomu dojít?

3 odpovědi

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli můžou dva exekutoři vymáhat stejnou věc. Otci před časem přišla exekuce na jistou věc, tu zaplatil. V té době to ale řešil i jiný exekutor. Když jsme se na ty dvě exekuce podívali tak jsme zjistili (nebo aspoň nám to tak přišlo) že je to za tu samou věc. Porovnávali jsme vymáhány dluh, a částka seděla, seděla i daná instituce která podávala návrh na exekuci, lišili se jen jména žen které podávali návrh na exekuci. Je stejné i jednací číslo. Psala jsem jistému panu exekutorovi e-mail kde jsem nafotila dokumenty co poslal on (psala jsem mu e-mail jednak o číslo účtu, kde mu peníze máme poslat a taky jsem mu posílala dokumenty od druhé paní exekutorky), v e-mailu jsem ho prosila o vysvětlení, jestli nevymáhají stejný dluh. Ale nikdo mi neodepsal, až do dne kdy poslali otci papíry ať jim přistaví vozidlo. Můžete nám prosím nějak poradit, co by tam případně mělo byt, aby byli exekuce za stejnou věc.
Děkuji.

Zdravím Vás, zde by bylo nutné dané listiny skutečně vidět, jinak je to pouze obecná informace a nikoli informace konkrétní. Nicméně z toho co píšete se skutečně zdá, že se jedná o to, že je jedna pohledávka skutečně vymáhána dvakrát. V tomto případě bych tedy podala návrh na zastavení exekuce k druhému exekutorovi, a to v souladu s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), s tím, že jste tuto pohledávku již uhradili. V příloze bych zaslala kopie listin o úhradě prvé exekuce, s tím, že touto exekucí je dle Vás vymáhána stejná pohledávka oprávněného a že byla-li tato pohledávka uhrazena včetně příslušenství a nákladů exekuce a odměny exekutora, měla by tato exekuce být zastavena. Emailem nic neposílejte, vše exekutorovi zašlete doporučeně s dodejkou! Tak budete mít jistotu, že to exekutorovi bude skutečně doručeno a že se Vašim návrhem bude někdo zabývat.

Moc Vám děkuji za odpověď

Zdravím Vás, za málo. Kdybyste cokoli potřeboval můžete se na nás obrátit.