Exekuce zvířete - může exekutor zabavit psa nebo jiné zvíře?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda může exekutor zabavit psa? Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, soudní exekutor nesmí zabavit zvíře, které je chováno jako společník, což je i pes. Kdyby však byl pes chován pro chovné účely je možné jej eventuálně zabavit, nicméně zde je možné argumentovat tak, že pes je členem rodiny a je tedy Vámi chován jako společník.