Dluh zaplacený omylem na jiný účet a následná exekuce - šance na snížení nákladů exekuce při doložení omylu (dobré víry)

1 odpověď

Dostala jsem blokovou pokutu za špatné parkování, kterou jsem převodem z účtu zaplatila, bohužel jsem zadala chybně kód banky, takže platba neodešla, čehož jsem si bohužel nevšimla. Nyní mi přišla exekuce. Mám nějakou šanci na snížení nákladů, když zašlu potvrzení, že jsem opravdu žila v dobré víře, že je pokuta zaplacená? předem děkuji za odpoveď.

Zdravím Vás, v tuto chvíli bych Vás spíše doporučovala dlužnou částku opět uhradit, popřípadě uhradit alespoň její část. Kopii potvrzení se špatným kódem banky můžete v kopii zaslat jak oprávněnému tak exekutorovi, nicméně, mám za to, že Vám to nepomůže, protože peníze se k oprávněnému nedostali, takže nakonec budete muset vše uhradit. Mám za to, že tato skutečnost Vám moc nepomůže, možná se k Vám však bude exekutor či oprávněný chovat lépe než k ostatním povinným, kteří své dluhy neplatí záměrně.