Vymáhání nákladů exekuce u nemajetné osoby (dlužník bez majetku) - postup

3 odpovědi

Hezký den,
přišel jsem poprosit o radu, protože mi přišel dokument Příkaz k úhradě nákladů exekuce a nerozumím, co to pro mě v tuto chvíli znamená, a zda bych měl nějak reagovat.
Exekuční titul je z 8.9.2005, exekuce z 25.1.2007. Exekuce byla vymožena částečně (odhadem 30%), částky účtované exekutorem nezpochybňuji a dle rozpisu byly exekutorem již strženy z vymožené částky.
V závěru je pak napsáno:
Jestliže se náklady oprávněného nebo náklady exekuce zvýší nebo vzniknou další náklady (zejména bude-li vymoženo další plnění), vydá exekutor další příkaz k úhradě nákladů exekuce.
Zbývající vymáhaná částka činí xxxxxxx Kč, tuto uhraďte na účet soudního exekutora č. xx-xxxxxxxxxx/0100 pod
variabilním symbolem xxxxxxxx.
Co tento dokument pro mě znamená? Lze ho ignorovat? Znamená to, že původní exekuce se sníží o dosavadní náklady a zapisuje se mi nová, menší? Jde fakticky o první dopis za těch 10 let s touto exekucí, který se ke mně oficiálně dostal (to, že exekuce existuje, se nicméně nedalo přehlédnout).
Děkuji za radu.

Zdravím Vás, exekutor Vám touto listinou sděluje aktuální výše částky, která zbývá k vymožení a chce ji uhradit. Vy buďto můžete poslat alespoň část peněz k úhradě této částky, domluvit si splátkový kalendář nebo nereagovat. Když však nebudete reagovat, exekutor bude tuto pohledávku exekučně vymáhat. Takže je na Vás jak se zachováte.

Děkuji, takže jsem pochopil, že jde o konkretizaci zbývající částky. Nicméně vůbec nerozumím vašemu dalšímu sdělení, že bude tuto částku exekučně vymáhat, když nebudu reagovat. Vždyť ji už devět let exekučně vymáhá exekucí příjmu, movitého a nemovitého majetku a zabavením cestovního pasu. To ji teď může vymáhat dvakrát?

Zdravím Vás, pokud exekutor tuto částku již exekučně vymáhá, bude v tomto vymáhání pokračovat i nadále, pokud tuto částku neuhradíte. Úhradou této částky by došlo k zastavení exekuce. Takže na listinu reagovat nemusíte, pokud nemáte peníze. Exekutor bude pokračovat v exekuci tak jako dosud. Víte, já nemůžu vědět, zda a jakým způsobem je jaká exekuce vymáhána, když nemohu nahlédnout do příslušného spisu. Za dezinformaci se Vám tímto omlouvám.