Exekuce na disponenta bankovního účtu - může exekutor zabavit peníze na účtě?

1 odpověď

Dobrý den,
přítel bude disponentem mého bamlpvméjp účtu (vkládání peněz), ale má exekuci (platí sám od sebe a je mu strháváno z účtu). Ráda bych se proto zeptala, zda exekutor může sáhnout na můj účet?
Děkuji za odpověd

Zdravím Vás, osobně bych to nedělala, nevím jaké informace dostávají exekutoři od bank. Pokud jen jména majitelů účtů, tak by nebyl důvod k obavám. Pokud by však banky dávali informace rovněž o disponentech s účty, tak zde bych obavy měla. Pokud by se exekutor dozvěděl, že Váš přítel má dispoziční právo k Vašemu účtu, mohl by teoreticky jít i na tento účet s odůvodněním, že se chodí i peníze Vašeho přítele. Exekutoř mohou jít pouze na účet povinného, ale pokud by na tento účet chdial mzda Vašeho přítele a exekutor by to zjistil, mám za to, že by mohl i tento účet zablokovat, ale nikoli všechny peníze, ale jen jejich část. Vy byste se poté musela bránit, což by stálo čas a penze. Takže bych to raději nedělala. Volila bych řešení, že disponentem budete i nadále Vy a příteli budete pomáhat, například výběrem peněz, splácením exekuce, .