Exekuce na plat, mzdu - exekutor obstavil i nemovitost, co dělat?

1 odpověď

Dobrý den,
dostal jsem exekuci na plat kterou pravidelně platím pár let. Žiju s přítelkyní se kterou jsme si pořídili domek, pro nás a naše děti. Exekutor tento domek chce vydražit a splatit exekuci.
Co mám dělat.
Děkuji.

Zdravím Vás, zde bych doporučovala se buď dohodnout s exekutorem, za jakých podmínek je ochoten od dražby nemovitosti upustit a tyto podmínky plnit, nebo leda, aby Váš podíl na nemovitosti (pokud je nemovitost) v podílovém spoluvlastnictví, může po dohodě s exekutorem odkoupit i někdo z Vašich blízkých či rodiny. Mám za to, že jinak Vám neporadím, protože exekuce prodejem nemovitosti je způsob provedení exekuce, který zákon upravuje. Napadá mě zásada přiměřenosti, kdy hodnota nemovitosti by měla být přiměřená výši dluhu, takže je-li dluh ve výši 20.000,- Kč i s příslušenstvím a hodnota nemovitosti činí cca 1.000.000, - Kč je prodej nemovitosti v tomto případě nepřiměřený, neboť pohledávka oprávněného a náklady exekuce můžou být uhrazeny srážkami ze mzdy povinného. Pokud by tomu tak bylo, podala bych návrh na zastavení exekuce dle § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Jinak již nic dalšího asi nevymyslíme.