Neplacení popelnic (svozu TKO) rodiči a exekuce na dospělého potomka - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den,
matka s otcem neplatili za mne a za sestry svoz odpadu. Teď pár měsíců po mých osmnáctinách mi to přišlo exekučně na mé jméno. Je nějaká možnost se proti tomu bránit? Nechci platit za hloupost rodičů. Děkuji předem za radu : )

Zdravím Vás, ano v tomto případě bych podala návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) a v návrhu bych argumentovala, že exekučně vymáhaná pohledávka vznikla v době, kdy jste byla nezletilá, tedy v době, kdy jste nebyla plně svéprávná a nevykonávala jste výdělečnou činnost, což doložíte i potvrzením o studiu v době vzniku dluhu. Navíc jste o této skutečnosti ani nevěděla, neboť Vás o tom rodiče neinformovali, nebyla jste, a to z důvodu nezletilosti ani účastníkem řízení, resp. jste v tomto řízení byla zastoupena Vaší matkou, a ta Vás o průběhu soudního řízení neinformovala. Ze všech výše uvedených důvodu, tedy navrhujete zastavení exekuce. Vím, že jedna advokátka se na podobné případy jako je ten Váš specializuje a vím, že již asi dvacet dětí takto oddlužila. Mám za to, že by nebylo marné zkusit hledat na internetu, neboť o ní byl i článek v novinkách. Jméno advokátky si nepamatuji. Přeji Vám a Vašim sestrám hodně štěstí. Případně zkuste i kontaktovat advokáta, aby Vás v této věci zastupoval. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Mám za to, že by Vám právní pomoc mohla být poskytnuta i za nízkou částku.