Výmaz z registru dlužníků po splacení exekuce - kdy dojde k výmazu?

1 odpověď

Dobrý den,
manžel měl za svobodná už exekucí na plat, i když jsme se vzali tak exekuce probíhá od roku 2012. Tím že každý měsíc má strženou částku z platu a 12/2015 by měla odejít poslední částka. Tak by mě zajímalo jak dlouho bude v registru dlužníku a jak je možné se z registru dlužníku vymazat aby bylo možné si vzít hypotéku a byla by bez problému schválená.
Děkuji za odpověď.

Záznam v registru dlužníků bude existovat po dobu let od právní moci usnesení o zastavení exekuce na manželův majetek. Po uplynutí této doby podejte žádost u místně příslušného krajského soudu o výmaz manžela z registru dlužníků, po výmazu by již neměl být s hypotékou problém.