Exekuce na plat, mzdu a hrozba ztráty zaměstnání, existenční ohrožení

1 odpověď

Dobrý den,
vznikl mi dluh VZP. Mám zaslaný dotazník do příslušné země o podklady, že jsem tam byl řádně pojištěn. Pojišťovna na to nebere ohled a vyčkává na dokumentaci. Mám exekuci na mzdu 8900, ohrožuje mě to ztrátou zaměstnání. Mimo to platím výživné. Co teď?
Děkuji.

Zdravím Vás, dokud nebudete mít podklady z jiného státu, kde jste byl řádně pojištěn tak s tím mnoho neuděláte. Poté závisí na tom, co bude obsahem listin, na které čekáte. Možná, že budete moci podat i návrh na zastavení exekuce, z důvodu, že tato pohledávka je vymáhána vůči Vám neoprávněně. To však zatím nevíte, takže musíte počkat na tyto listiny. Možná by nebylo od věci, až budete mít listiny v ruce, obrátit se se všemi podklady na advokáta, který by Vás v této věci zastupoval. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. K advokátovi s sebou vezměte i listiny u VZP a exekuční příkazy spolu s potvzeními o době pojištění v cizině. Jen se zeptám, zda jste občanem ČR nebo cizincem. Pokud máte občanství ČR řešením by rovněž bylo i oddlužení. Podmínkou však je, že byste byl schopen ze svých příjmů schopen uspokojit pohledávky svých nezajištěných věřitelů minimálně ve výši 30%. Ohledně dalších podrobností ohledně insolvence a osobního bankrotu se prosím obraťte na kolegy. kteří zde mají na starosti insolvence.