Exekuce na bankovní účet a zaplacení dluhu - kdy bude obstavení účtu zrušeno?

1 odpověď

Dobrý den, přítel měl exekuci na plat. Před 08/2015 byla zaplacena. Teď momentálně mu stále strhávají z platu peníze, že to zatím banka neuzavřela. Nám bylo sděleno na soudě. Chtěla bych se zeptat do jaké lhůty to musí banka uzavřít?

Zdravím Vás, záleží i na tom, zda jsou uhrazeny i náklady exekuce a odměna exekutora. Kdybych byly na Vašem místě tak bych kontaktovala exekutora a zeptala bych se jej na tuto věc. Pokud by Vám sdělil, že pohledávky je zcela uhrazena, tedy jistina, úroky z prodlení, náklady exekuce, odměna exekutora a náklady oprávněného, pak neváhejte a podejte k exekutorovi návrh na zastavení exekuce dle § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), argumentujte tím, že pohledávka je zcela uhrazena a proto, že žádáte, aby exekutor vydal usnesení o zastavení exekuce.