Vymáhání alimentů, výživného u dlužníka v exekuci, exekučním řízení

1 odpověď

Dobrý den,
bývalá žena neplatí na syna, kterého mám v péči výživné asi dva roky (2013-2015), nemá peníze, nepracuje, má exekuce všude, ty splácí asi, ale nevím z čeho. Nemá žádný majetek a pobývá u kamarádek v bytě. Jak z ní dostanu výživné v případě exekuce, když nebude z čeho vymáhat. Kvůli synovi, ji nechci nechat zavřít, nehledě na to, že jak by to z vězení platila?

Zdravím Vás, jde o to, že pokud Vaše bývalá žena skutečně nemá žádný majetek, (movitý, nemovitý), nemá práci, důchod, stavební spoření, penzijní spoření, bankovní účet s kladným zůstatkem, tak lze předpokládat, že exekuce by byla zastavena pro nedostatek majetku. Pokud má Vaše žena majetek i ve formě stavebního spoření či penzijního spoření, lze i tyto peníze exekučně zabavit. V tomto případě bych podala návrh na nařízení exekuce a pověřila bych soudního exekutora, který bude ochoten tuto exekuci provést. Popřípadě bude lepší se v této věci obrátit přímo na advokáta. Někteří advokáti spolupracují s exekutory a k tomuto exekutorovi následně advokát podá návrh na nařízení exekuce. K tomu však musí mít k dispozici exekuční titul, tedy rozsudek, na základě, kterého je Vaše bývalá žena povinna hradit výživné na syna a je nutné rovněž i vyčíslit dluh na výživném. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Pokudd by Vaše bývalá žena, z tohoto důvodu skončila ve výkonu trestu, výživné by hradila z odměn z pracovní činnosti ve výkonu trestu.