Lhůta na výmaz, vymazání z registru dlužníků po exekuci, exekučním řízení

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz a potřeboval bych od Vás poradit. Asi od března 2015 mám exekuci na plat a účet. V teto době jsem měl zaplatit cca 110.000 Kč. Nyní můj dluh činé asi 47.000 Kč.
Jak dlouho po zaplaceni musím počkat, abych se dostal z registru dlužníků. S přítelkyní mám dceru a chtěl bych stavět rodinný domek. Tedy bych chtěl u banky zažádat o hypotéku.
Je to možné a nebo už nikdy hypotéku nedostanu? A
jak dlouho po zaplaceni exekuce?
Děkuji, Tomáš

Zdravím Vás, záznamy v registru dlužníků se mažou po pěti letech od právní moci usnesení o zastavení exekuce, o tom, že jste tuto pohledávku zcela uhradil. Poté si můžete požádat o hypotéku, ale vždy bude lepší si předtím pořídit v bance výpis z registru dlužníků, než se rozhodnete stavět.