Předčasné splacení insolvence, oddlužení a vliv na zkrácení doby osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den.
Chci se zeptat jak probíhá osobní bankrot, když výše mzdy je taková, že běžnými splátkami osobního bankrotu by byly dluhy splaceny za dva roky. Tedy zda jsou splátky sníženy, nebo je zkrácena 5letá doba bankrotu.
Příklad - dluh 400.000, plat 35.000, odvod na splátky cca 22.000, za 5 let splaceno 1.320.000.
Děkuji.

Zdravím Vás, v tomto případě by oddlužení probíhalo kratší dobu, a to do doby, než byste uspokojil své nezajištěné věřitele. V tomto případě můžete požádat i o snížení splátek, a to již v insolvenčním návrhu. Tuto žádost je však nutné odůvodnit a podmínkou je, že i při snížených splátkách musí být v tomto případě míra uspokojení pohledávek nezajištěných věřitelů minimálně 50% za 5 let. Na snížení splátek není právní nárok, ale rozhoduje o nich soud na prvním přezkumném jednání. Příště se s dotazy ohledně insolvencí obracejte přímo na kolegy, kteří zde mají tuto agendu na starosti.