Dvojnásobek životního minima na účet - jak požádat banku aby peníze vrátila na účet?

1 odpověď

Dobrý den,
přišla nám exekuce na částku cca Kč 54.000 Kč. Manželovi zablokovali účet, kam následně přišla moje výplata. Zůstali jsme díky tomu absolutně bez prostředků a nemáme si kde půjčit. Neměli bychom ani na jídlo ani na cestu do práce a školy pro syna. Na exekutorském úřadu nám poradili, že banka nám vyplatí dvojnásobek životního minima. V bance jsme však neuspěli s tím, že peníze přišly až poté, co byl exekučně zablokován. Zvolila banka správný postup? Jak máme nyní "přežít" měsíc do další výplaty, kterou si už nechám vyplatit v hotovosti?
Děkuji

Zdravím Vás, mám za to, že banka Vám měla dvojnásobek životního minima skutečně vyplatit, neboť na výplatu životního minima máte nárok. Jediné, kdy by se dal tento postup banky pochopit je situace, kdy by byla částka ve výši 6.800,- Kč vybrána z účtu, který byl zablokován, a to před tím, než banka stihla tento účet zablokovat, nicméně po doručení exekučního příkazu. Mám za to, že ust. § 304b občanského řádu platí i pro banku.