Lhůta na prodej exekučně zabavených věcí - do kolika dnů musí exekutror prodat věci ve dražbě?

1 odpověď

Dobrý den,
má matka mi na výživném dluží 40.000 Kč, které mi nesplácela. Podala jsem žádost na soudní exekuci. Kdy jí byl zabaven majetek (auto, televize atd.), na soud jsem to podala 5.6.2015 a dosud nebyl majetek prodán. Chci s zeptat jakou lhůtu má soudní vykonavatel na prodání věcí a zaslání peněz? Děkuji.

Zdravím Vás, to je značně individuální, zde záleží i na tom, zda nebyl podán návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu u příslušného soudního exekutora. Dále je nutné stanovit odhadní cenu draženého majetku a najít termín dražby. Takže bych Vám doporučila kontaktovat soudního exekutora či soud, který by měl dané věci dražit, sdělte mu spisovou značku a tažte se jej na tuto věc. Zaměstnanci exekutora nebo soudu by Vám tuto skutečnost měli sdělit.