Dluh člena rodiny - hrozí exekuce na majetek rodičů nebo sourozenců?

1 odpověď

Dobrý den,
moje dcera má dluhy u České spořitelny, a. s. a kde ještě nevím, je možné aby jsme já a její sourozenci přišli o byt v exekuci, když je psaný na mě?
Děkuji za odpověd, IS

Zdravím Vás, pokud jste vlastníkem bytu dle výpisu z katastru nemovitostí pouze Vy, tak tento byt nemůže být prodán v exekuční dražbě, bude-li povinnou Vaše dcera. Exekuce by v tomto případě postihovala pouze majetek Vaší dcery jako povinného, případně i jejího manžela, ale to pouze za splnění určitých podmínek. Kdyby však Vaše dcera byla spolu s Vámi podílovým spoluvlastníkem tohoto bytu, mohl by být exekučně postižen spoluvlastnický podíl Vaší dcery na této nemovitosti. Vašeho podílu by se exekuce nedotkla, ten by Vám zůstal.