Exekuce na bolestné od zaměstnavatele - může exekutor bolestné zabavit, obstavit?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v evidenci úřadu práce 07/2015-11/2015.
. Mám po pracovním úrazu. U zaměstnavatele je exekuce 50 000 Kč. Budu si dle zákona nárokovat bolestné. Může mě být tato "mzda" zabavenena -strhnuta, ač z části nebo celá, na pokrytí pohledavek?
Děkuji za odborný názor.

Zdravím Vás, ano i bolestné by mohlo být postiženo exekucí na Váš majetek, protože exekutor by bolestné považoval za Vaši pohledávku vůči zaměstnavateli a mohl by vydat exekuční příkaz k přikázání jiné pohledávky povinného, tedy bolestného.
Zde záleží na exekutorovi, zda se o tom, že máte nárok na bolestné v určité výši dozví a zda tento exekuční příkaz vydá či nikoli.
Pokud by exekutor výše uvedený exekuční příkaz nevydal, osobně bych část bolestného použila k úhradě exekuce.