Insolvence, oddlužení manžela a obstavení bankovního účtu manželky - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
manžel vyhlásil osobní bankrot-insolvenci a v řadě dluhů měl i bankovní, kde jsem figurovala jako spoludlužník.
Dnes 8.10.2015 cca po třech měsících po jeho oddlužení mi exekutor zablokoval bankovní účet a chtějí po mě zaplatit dluh, který přihlásili do manžely insolvence.
Prosím o případnou pomoc jak a jestli se můžu nějak bránit. S pozdravem Anna Riečická

Zdravím Vás, pokud dluh věřitel přihlásil do insolvence Vašeho manžela a manžel splnil splátkový kalendář, tak věřitel může chtít tento dluh po Vás, v části v jaké nebyl uspokojen v rámci splátkového kalendáře spláceného Vaším manželem v rámci insolvence. Proto máte následující možnosti, dohodnout se s exekutorem na splátkovém kalendáři, který však budete muset dodržovat, nebo můžete i Vy sama podat insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení. Podmínkou však, je, že máte více věřitelů se závazky, které jsou 30 dní po splatnosti a že jste schopna splatit svým věřitelům 30% jejich nezajištěných pohledávek. Příjmy je možné si v rámci insolvence i navýšit, a to prostřednictvím darovací smlouvy nebo smlouvy o důchodu. Pokud budete potřebovat něco vědět o insolvencích můžete se obrátit i na kolegy, kteří zde insolvence řeší.