Exekuce na spolumajitele nemovitosti - hrozí zabavení podílu spoluvlastníka?

1 odpověď

Je možná exekuce na majetek, který je společný s majitelem pozemku, který nemá dluhem nic společného.
Manžel dcery nadělal dluhy a přestal je platit, dcera je spolu se svým bratrem majitelkou poloviny pozemku. Může jí být exekučně zabaven?
Děkuji Helena Kuchařová

Zdravím Vás, v tomto případě bude exekučně postižen spoluvlastnický podíl povinného na tomto pozemku. Pokud je tento pozemek ve výlučném vlastnictví dcery a nikoli v SJM, neměla by se exekuce týkat tohoto podílu. Pokud je tento pozemek v SJM a exekučně vymáhaná pohledávka vznikla za trvání manželství a není zúženo SJM, tak bohužel může být exekucí postižen i tento podíl v SJM, s tím, že by mohla být ušetřena čtvrtina pozemku Vaší dcery, jakožto vlastníka, který dluh nezavinil. Nicméně to, že s tímto dluhem nemá Vaše dcera nic společného by bylo nutné exekutorovi prokázat.